Podvod Atomic Wallet

Peňaženka ATOMIC je SCAM

Peňaženka ATOMIC je SCAM

Nepoužívajte ATOMIC WALLET!

Atómová peňaženka bola hacknutá 2.6.2023. Keď bolo v krypto aktívach ukradnutých viac ako 1 000 miliónov USD.

Kryptomena bola ukradnutá z peňaženiek, ktoré používali všetci používatelia, ktorí aktualizovali svoju peňaženku. Jasne ukazuje, že súkromné ​​kľúče boli extrahované z peňaženky ATOMIC a unikli.

Súkromný kľúč nesmie byť nikdy uložený v databáze bez šifrovania, ale zrejme sa to stalo a môžeme len špekulovať, či vývojári peňaženiek ATOMIC plánovali túto kolosálnu krádež alebo bol niekto rýchlejší a ukradol im ich ukradnuté privátne kľúče.

Tento hack dokazuje, že peňaženka ATOMIC nejaký čas kradla súkromné ​​kľúče svojich používateľov.

Prevádzka peňaženky ATOMIC bude pokračovať, akoby sa nič nestalo, ale buďte informovaní, že všetky aktíva, ktoré používateľ drží vo svojich peňaženkách, sú v nemilosti vývojárov a zakladateľov peňaženiek ATOMIC.

Peňaženka ATOMIC nedrží váš súkromný kľúč zašifrovaný a zabezpečený vašou šifrovacou frázou, ale vezme si tento súkromný kľúč a ukradne ho pre budúce zneužitie.

 

Princíp podvodu

  1. Atomic wallet vyvinula peňaženku mylticoin podľa najlepších bezpečnostných opatrení, ako je uchovávanie súkromných kľúčov v zariadeniach používateľov a šifrovanie
  2. Komunita a používatelia schválili a overili svoj prístup.
  3. Peňaženka fungovala a zbierala kryptomeny od mnohých používateľov z celého sveta.
  4. V nedávnych aktualizáciách implementovali funkciu krádeže škodlivých súkromných kľúčov, kde jednoducho ukradli všetky súkromné ​​​​kľúče všetkých používateľov, ktorí majú túto aktualizáciu
  5. Kradnú všetky kryptomeny z väčšiny financovaných peňaženiek a obviňujú niekoho iného, ​​že to urobil. Tento rozsah krádeže z peňaženky je však možný iba vtedy, ak by ju vývojár Atomic Wallet ukradol sám. Pretože privátny kľúč sa bežne nikdy neukladá nezašifrovaný a vaša heslová fráza je jedinou možnosťou, ako získať súkromný kľúč z peňaženky
  6. Tvária sa, akoby sa nič veľké nestalo, a naďalej ponúkajú svoju hacknutú peňaženku online
  7. Cyklus sa bude opakovať

 

Jediná možnosť odcudzenia miliárd USD z tisícok peňaženiek je možná len v prípade odcudzenia súkromných kľúčov z peňaženky ATOMIC. To je možné iba vývojárom v tomto rozsahu, pretože nikto iný by nebol schopný zhromaždiť toľko súkromných kľúčov.

Ak to vývojári neukradli, pripravili pre nich alebo ich komplitov pole na ukradnutie týchto aktív odhalením súkromných kľúčov.

Neexistuje však žiadna iná možná možnosť pre nevývojárov v Crypto a niekoho s nižšími znalosťami kryptografie matematiky môže oklamať dezinformácia, ktorá bola zverejnená ako nejaký online útok hrubou silou na vygenerované frázy s heslami.

Dúfame, že vývojári Atomic Walley skončia vo väzení a splatia ukradnuté aktíva, ale ako obvykle sa ich pokúste nájsť. Virtuálni ľudia v anonymnom pozadí. 

Príklad ukradnutých kryptomien

Naša komunita stratila veľa krypto mincí podvodom s peňaženkou ATOMIC

napríklad:

Transakcia ukradnutých Ethereums ETH:

https://etherscan.io/tx/0xbccd86a218f354acc2cf9204099fc01bef9fa7675ceebb4688b01a3edcf8e4b4

Transakcia ukradnutých bitcoinov BTC:

https://bitcoin.atomicwallet.io/tx/070ff1d3eb81b3fb17822effed37309d669361502bedb26fc546448bdc522725

HACKOVANÁ ATÓMOVÁ PEŇAŽENKA
PODVOD NAPADNUTEJ ATÓMOVEJ PEŇAŽENKY
Podvod Atomic Wallet
Podvod Atomic Wallet